„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (2023)

„Droga do sławy” powraca w EA SPORTS™ F1® 23 na Xbox, PlayStation i PC 16 czerwca 2023 roku, a rywale stają się partnerami z zespołu.

Obejrzyj drugi film z Analiz F1® 23 (poniżej), nakręcony z udziałem Natalie Pinkham, prezenterki Sky Sports F1, przedstawiający też informacje o nowym F1® World:

„Droga do sławy” powraca

W F1® 2021 zadebiutował bardzo dobrze przyjęty tryb fabularny „Droga do sławy”. Śledziliśmy w nim losy Aidena Jacksona, najnowszego kierowcy, który zdołał się przebić do Formula 1®. Aiden musiał stawić czoła wielu próbom i trudnościom, w tym bezwzględnemu Devonowi Butlerowi, który w pogoni za zwycięstwem nie cofa się przed niczym.

Zapanowała między nimi zaciekła rywalizacja, ale w tym roku, gdy „Droga do sławy” powraca, Devon i Aiden stają się partnerami z zespołu Konnersport Butler Racing Team, najnowszej stajni w stawce F1®.

Tryb „Droga do sławy 2” skupi się na sezonach 2022 i 2023. Obok kilku znanych twarzy pojawi się w nim wiele nowych postaci biorących udział w wydarzeniach. Należy do nich nowo koronowana mistrzyni Formula 2™ Callie Mayer.

„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (1)

Jako pierwsza kobieta w historii, która zdobyła mistrzostwo F2™, Callie jest niecierpliwie wypatruje okazji do wykazania się na największej scenie – Formula 1®. Aby stworzyć życiową historię tej zawodniczki twórcy gry podjęli współpracę z trzykrotną mistrzynią W Series i kierowczynią testową Williams Racing, Jamie Chadwick, która wniosła bezcenny wkład z perspektywy toru.

W miarę postępów w trybie „Droga do sławy” twoje działania na torze i poza nim będą decydować o poziomie sprawności i reputacji. Ukończenie „Drogi do sławy” z większą sprawnością i reputacją zapewni Ci więcej nagród.

W zależności od decyzji podejmowanych podczas rozwijania bolidu i zespołu oraz odpowiedzi udzielanych w wywiadach możesz odblokować dodatkowe cele. To, czy zdołasz je osiągnąć, czy nie, będzie mieć trwały wpływ na przebieg dalszych wydarzeń.

(Video) F1 2021 PL: DROGA DO SŁAWY #1 - OSTATNI WYŚCIG W F2! 🏎BRAKING POINT🏎

Podobnie jak w przypadku wszystkich trybów F1® 23, postępy w trybie „Droga do sławy” będą dawać PD do przepustki na podium, mającej własne nagrody do odblokowania poza tymi, które otrzymasz za przejście fabuły.

Jeśli kupisz Edycję Mistrzowską F1® 23 w przedsprzedaży, to w trybie Mój zespół będzie można wykorzystać jako ikony część postaci z „Drogi do sławy”.

Czy z uwagi na dominację Callie w Formula 2™ Devon lub Aidan będą musieli jej ustąpić? Czy rywalizacja tej pary się rozkręci? W „Drodze do sławy 2” zobaczymy wiele nieoczekiwanych zwrotów akcji. Nowi i starszy miłośnicy wyścigów mają na co czekać.

„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (2)

F1® World – centrum do wszystkiego

Witaj w F1® World. Tutaj znajdziesz wszystkie elementy rozgrywki w F1®. Jest to zupełnie nowa funkcja F1® 23, która obejmuje mnóstwo rzeczy.

F1® World to ekscytująca nowa możliwość cieszenia się grą. Służy jako główne centrum rozgrywki dla wielu trybów i obejmuje zawody jedno- i wieloosobowe, wspólny system postępów, zawartości codzienne, tygodniowe i sezonowe, ulepszony system licencji i wiele różnych sposobów grania.

Dla nowych graczy F1® World to idealne miejsce, które umożliwi poznanie złożonego świata Formula 1®, a także opanowanie gry przed próbą szturmu na mistrzostwo świata.

Powracający gracze odkryją, że ich wszystkie ulubione obszary gry mają odświeżony wygląd, włącznie z próbą czasową, Grand Prix i trybem wieloosobowym. Czas spędzony w tych trybach będzie bardziej satysfakcjonujący, a dodatkowo można testować umiejętności, podejmując się trudnych wyzwań i uzyskując jeszcze lepsze korzyści.

W miarę postępów w F1® World, uczestniczenia w zawodach i wyzwaniach, które zmieniają się z czasem i są dopasowane do przebiegu sezonu, zwiększysz swój poziom techniczny i zdobędziesz modyfikacje, które będzie można montować w bolidzie F1® World. Wzrost poziomu technicznego poprawi osiągi twojego bolidu i umożliwi branie udziału w trudniejszych zawodach.

„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (3)

Seria

Seria w F1® World jest zaprojektowana tak, by oferowała szeroką gamę zawodów, w których odbędziesz jednoosobową wycieczkę po całym świecie Formula 1®. Zawody te będą obejmować różne tryby gry i tory z różnymi celami głównymi i dodatkowymi. Zwiększ swoje umiejętności w walce z SI, opanuj różne tory i poznaj smak luksusu w zawodach supersamochodów, które pomogą zwiększyć Twój poziom techniczny i ulepszyć bolid F1® World.

Zawody dla jednego gracza i wieloosobowe

Zawody dla jednego gracza i wieloosobowe, obejmujące nieustannie aktualizowaną listę zawodów codziennych, tygodniowych i sezonowych, pozwalają zasmakować wyścigów tak dla jednego gracza, jak i wieloosobowych. Zawartość będzie uzupełniana zgodnie z prawdziwym kalendarzem F1®, więc zawsze są dobre powody, by wrócić do gry.

Bolid F1® World

Twój bolid F1® World to pojazd, którego używasz w większości rozgrywek F1® World. Podobnie jak w poprzednich grach możesz zmieniać jego wygląd, ale w F1® World odblokowujesz też modyfikacje do instalowania w pojeździe, natychmiastowo zmieniające jego osiągi.

W miarę postępów w F1® World będziesz odblokowywać modyfikacje dzielące się na części samochodowe (takie jak hamulce i skrzynie biegów) i członków zespołu. Do członków zespołu należą: szef zespołu, strateg, szef BiR oraz sponsorzy. Każdy z nich może mieć przypisane kontrakty, które dają dodatkowe modyfikatory rozgrywki. Zbędne ulepszenia możesz zdemontować w celu uzyskania zasobów, które posłużą do tworzenia innych przedmiotów.

Ulepszanie samochodu zwiększy poziom techniczny, co sprawia, że wzrośnie szybkość bolidu, poprawi się jego prowadzenie i hamowanie, dzięki czemu wzrosną szanse na zwycięstwo zawodach.

Wszystkie modyfikacje (zarówno części bolidu, jak i członków zespołu) odblokowuje się podczas grania w F1® World, a dodatkowe modyfikacje są dostępne w ramach darmowego i VIP-owskiego poziomu przepustki na podium. Te przedmioty można zdobyć szybciej, kupując premie do PD za PitCoiny, ale nie można kupować modyfikacji za prawdziwe pieniądze.

„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (4)

Poziom licencji

W całym F1® World gra będzie zachęcać do czystego ścigania się za pomocą nowego systemu bezpieczeństwa. Niezależnie od tego, czy grasz w serię, czy w zawody dla jednego gracza lub wieloosobowe, przestrzeganie przepisów i liczba kar, które otrzymasz wpływają na twój poziom licencji.

Czyste przejazdy w zawodach umożliwią awansowanie na kolejne rangi od A do D, przy czym wyższe rangi pozwalają na bardziej realistyczne ściganie się. Na przykład w randze D kolizje z innymi kierowcami w trybie wieloosobowym są wyłączone, natomiast w randze A występują pełne uszkodzenia, co zwiększa autentyzm rozgrywki.

We wszystkich zawodach w F1® World, które uwzględniają Twój poziom licencji, możesz wybrać, na jakim poziomie chcesz zagrać. Nawet po osiągnięciu danego poziomu licencji możesz nadal wybrać niższy poziom, aby grać bardziej swobodnie.

Jeśli nie chcesz, by dana rozgrywka wpływała na Twój poziom licencji, możesz zawsze wyłączyć tę opcję podczas gry wieloosobowej lub w Grand Prix lokalnym. Podobnie możesz blokować niestandardowe gry wieloosobowe tak, aby były dostępne tylko dla graczy z określonym poziomem licencji.

Ulepszenie systemu rankingowego

Zawody serii i gry wieloosobowe korzystają z bolidu F1® World, ale całkowicie przebudowany tryb rankingowy ma pojazdy o jednakowych osiągach, dzięki czemu liczą się w nim tylko umiejętności kierowców.

W przeciwieństwie do poprzednich gier z serii, gry rankingowe są systemem opartym na dywizjach. Kierowcy są łączeni w grupy po 100 graczy. Każda grupa ma swoją tablicę wyników i w zależności od tego, jak radzisz sobie w zawodach rankingowych, będziesz awansować lub spadać w odpowiedniej tabeli.

Jeśli pod koniec tygodnia znajdziesz się wśród najlepszych graczy swojej grupy, awansujesz do następnej dywizji. Będąc w ogonie stawki możesz spaść do niższej dywizji. Kierowcy w wyższych dywizjach otrzymają premie do PD przepustki na podium w wysokości 5-20%.

Myślisz, że ci się uda? Elita jest najwyższą dywizją; należący do niej gracze mogą zdobyć sobie prawo do szczycenia się, że są najlepsi na świecie. Twoja grupa składa się z graczy używającej wybranej platformy – Xboxa, PlayStation lub PC – jednak podczas matchmakingu funkcja rozgrywki międzyplatformowej jest włączona. W przypadku dywizji elitarnej będziesz w stanie zobaczyć pozycje graczy na globalnej tablicy wyników międzyplatformowych i ich pozycje rankingowe na twojej platformie.

„Droga do sławy” powraca – plus F1® World (5)

Zadania i kompendium

Obok innych elementów dodaliśmy do F1® World dwie nowe sekcje, umożliwiające poznawanie przeszłości i teraźniejszości F1®: zadania i kompendium.

Zadania dają jeszcze więcej okazji do zdobycia nagród w F1® World i przyspieszenia postępów w Przepustce na podium.

Kompendium jest wirtualnym albumem z naklejkami. Naklejki można odblokowywać przez cały czas w F1® World lub wytwarzać ze zdobywanych zasobów. Kompletowanie naklejek daje PD i więcej zasobów na ulepszanie bolidu F1® World.

To nie wszystko

Jak widać, jest wiele powodów, by niecierpliwie czekać na premierę F1® 23 16 czerwca.

Możesz przejrzeć artykuł zapowiadający, który zawiera przegląd gry, lub artykuł analizy na temat rozgrywki, przedstawiający więcej szczegółów na temat niektórych kluczowych innowacji.

Zamów w przedsprzedaży

Dostępna w przedsprzedaży już teraz wyłącznie cyfrowa Edycja Mistrzowska F1® 23 – z dwukrotnym mistrzem świata Maxem Verstappenem na okładce – obejmuje następującą zawartość:

 • Ograniczony czasowo pakiet zawartości Las Vegas**
 • Pakiet ubrań wyścigowych Maxa Verstappena
 • Pakiet ikon i przedmiotów kosmetycznych „Drogi do sławy 2”
 • Dwie wersje w jednym***
 • Cztery nowe ikony do trybu Mój zespół
 • Premia do PD
 • Pakiet zderzaków F1® World
 • 18000 PitCoinów
 • 3-dniowy wcześniejszy dostęp od 13 czerwca 2023 r.

Zamówiona w przedsprzedaży fizyczna i cyfrowa Edycja Standardowa F1® 23 z ambasadorem EA SPORTS Charlesem Leclerkiem oraz Lewisem Hamiltonem i Lando Norrisem będzie zawierać:

 • Pakiet startowy F1® World
 • 5000 PitCoinów

F1® 23 będzie dostępna na PlayStation®5, Xbox Series X|S, PlayStation®4, Xbox One i PC za pośrednictwem EA app, Epic Games Store i Steama 16 czerwca 2023 r.

Aby na bieżąco śledzić najnowsze wiadomości dotyczące F1® 23, obserwuj oficjalne kanały na Instagramie, Twitterze, TikToku i YouTube.

*Obowiązują ograniczenia i regulamin. Więcej informacji na stronie https://www.ea.com/pl-pl/games/f1/f1-23/disclaimers.

**Zamówienia w przedsprzedaży do 31 maja 2023 r. Obowiązują warunki i ograniczenia. Więcej informacji na stronie https://www.ea.com/pl-pl/games/f1/f1-23/disclaimers.

***Tylko na PlayStation i Xbox.

References

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Clemencia Bogisich Ret

Last Updated: 09/03/2023

Views: 6568

Rating: 5 / 5 (60 voted)

Reviews: 83% of readers found this page helpful

Author information

Name: Clemencia Bogisich Ret

Birthday: 2001-07-17

Address: Suite 794 53887 Geri Spring, West Cristentown, KY 54855

Phone: +5934435460663

Job: Central Hospitality Director

Hobby: Yoga, Electronics, Rafting, Lockpicking, Inline skating, Puzzles, scrapbook

Introduction: My name is Clemencia Bogisich Ret, I am a super, outstanding, graceful, friendly, vast, comfortable, agreeable person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.