Apex Legends Sezon 17 Arsenał Zmiany rankingowe Informacje o aktualizacji (2023)

Oto pełne informacje o łatce dotyczące zmian wprowadzanych do systemu rankingowego w Apex Legends w sezonie 17.

Respawn wcześniej zapowiadał zmiany w systemie rankingowym w Apex Legends na nowy sezon, jednak szczegóły nie były jeszcze znane.

Istnieje kilka innych zmian, które są również wprowadzane do gry, z jedną ekscytującą nową zmianą Mistrz broni. Będziesz mógł zdobywać xp broni, aby zdobywać poziomy dla tej konkretnej broni. Co 20 poziomów otrzymasz próbę do ukończenia, a gdy opanujesz posługiwanie się bronią, otrzymasz legendarną skórkę broni.

Oto pełne informacje o łatce opublikowane przez Respawn dotyczące zmian wprowadzanych w rankingach:

KONSEKWENTNIE KONKURENCYJNE MECZE

Wcześniej w tym roku udostępniliśmy aktualizację dotyczącą dobierania graczy: Aktualizacja dobierania graczy w Apex Legends. Te aktualizacje są główną siłą napędową zmian rankingowych w tym sezonie.

Przyglądając się naszemu poprzedniemu algorytmowi dobierania graczy (który dobiera graczy na podstawie ich aktualnych punktów rankingowych), zauważyliśmy, że RP miały silną korelację tylko z rzeczywistymi umiejętnościami gracza na najwyższym poziomie gry. Na niższych poziomach miało to niewielką lub żadną korelację. Na przykład gracz na poziomie Diamentowym/Platynowym, który przegapi sezon lub dwa w trybie rankingowym, może wrócić do poczekalni na poziomie brązowym z powodu swojej nieobecności. Oznaczało to, że RP nie odzwierciedlały prawdziwych umiejętności gracza, a dobieranie graczy w rankingach musiało zostać zmienione.

Od Arsenalu dalej, umożliwiamy dobieranie graczy w trybie rankingowym w oparciu o ukryty ranking dobierania graczy (MMR). Jesteśmy przekonani, że dobieranie graczy w oparciu o MMR zapewni odpowiedni poziom ciepła w grach rankingowych. Nowy mechanizm losujący bardziej niż poprzednik przywiązuje wagę do uczciwości meczów, więc możesz doświadczyć niewielkiego, ale zauważalnego wydłużenia czasu oczekiwania w kolejce.

| Matchmaking według RP → Ukryta ocena matchmakingu (MMR)

System MMR jest zupełnie nowy i zaprojektowany specjalnie z myślą o trybie Battle Royale. Mówiąc ogólnie, twój MMR wzrośnie, gdy dobrze sobie radzisz w rozstawieniach, a eliminowanie innych graczy i drużyn przyspieszy ten wzrost.

Chociaż system dobierania graczy traktuje priorytetowo tworzenie meczów z podobnymi zestawami drużyn (solówki kontra solówki, duet + solo vs. duety + solówki itp.), znalezienie 60 graczy o podobnych umiejętnościach i wielkości drużyny w rozsądnym czasie nie zawsze jest możliwe. Nieuchronnie grupy o różnej wielkości i umiejętnościach będą się ze sobą mieszać. Aby uwzględnić przewagę konkurencyjną uzyskaną jako gotowy skład, gotowe duety i trio mają niewielką przewagę, która jest dodawana do MMR ich drużyny podczas dobierania graczy. W ten sposób intensywność i uczciwość twojego doświadczenia pozostaną względnie takie same, niezależnie od tego, czy grasz solo, w duecie czy w trio.

| Konta kojarzeń dla wielkości drużyny

NOWY SYSTEM PUNKTÓW

Wprowadzamy nowy system punktacji wykorzystujący punkty rankingowe (LP) i wycofywane punkty rankingowe. Oba systemy wyglądają i działają podobnie, ale będą się różnić pod maską. Nowy system punktacji opiera się na premiach, które wzmacniają zyski LP i zmniejszają straty LP. Ten nowy system koncentruje się wokół celu Battle Royale, jakim jest ostatnia drużyna stojąca; wielkość tych premii jest bezpośrednio powiązana z wynikami umieszczania.

| Nowy system punktacji; Punkt rankingowy (RP) → Punkty rankingowe (LP)

Różnice będą widoczne podczas meczu, ale twoje aktualizacje w grze nie będą zawierały bonusów, ponieważ są one ujawniane dopiero na koniec meczu. Bonusy są oparte na twoich pozycjach i wyzwaniach przedstawionych w twoim meczu – im trudniejszy mecz, tym więcej bonusów możesz zarobić. Pamiętaj, bonusy są nazywane bonusami z jakiegoś powodu: muszą zostać zarobione, nie są gwarantowane i są przyznawane według uznania systemu.

| Nowy system punktacji + bonusy; Bonusy są powiązane z miejscami docelowymi.

(Video) SEZON 17 NADCHODZI A Z NIM WIELKIE ZMIANY | APEX LEGENDS #shorts

W Arsenale istnieją 3 główne grupy bonusów:

 • Bonusy eliminacyjne są przyznawane, gdy Twoja drużyna eliminuje innych graczy. Premia ta jest obliczana indywidualnie, a wielokrotne eliminacje przeciwko tym samym graczom są odrzucane. Żeby było jasne: wykorzystujemy Twoje indywidualne zabójstwa, asysty i udziały. Dodatkowo wydłużono czasomierz wspomagania z 15 do 30 sekund.
 • Bonusy rankingowe są przyznawane, gdy twój ukryty MMR znacznie przewyższa twoje punkty drabinkowe, pomagając ci dogonić miejsce, w którym system uważa, że ​​powinieneś być.
 • Bonusy umiejętności są przyznawane, gdy Twoja drużyna wchodzi w interakcję z silniejszym przeciwnikiem lub wyjątkowo radzi sobie w niesprzyjającym meczu.

System premiowy wprowadza kilka zawiłości, które będą ukryte pod maską. Dzięki temu system będzie mógł inteligentnie nagradzać cię w oparciu o trudność meczu i wielkość drużyny, jednocześnie filtrując nadużycia, takie jak zabijanie farmerów. Premie są bezpośrednio powiązane z twoimi pozycjami w grze, więc upewnij się, że dążysz do przetrwania i zajęcia jak najwyższego miejsca, aby uzyskać jak najlepszy zwrot z bonusów.

| Umieszczenie przede wszystkim; Umiejscowienie określa zyski z Premii i ograniczanie strat.

Od 1 do 10: Bonusy

Od 10 do 20: ograniczanie strat

Być może zastanawiasz się, dlaczego 10. miejsce jest szczególnym punktem przerwania w punktacji. Kluczowym celem w trybie Battle Royale jest bycie ostatnią ocalałą drużyną – rozmieszczenie ma pierwszeństwo przed eliminacjami. Chociaż nie spodziewamy się, że awansujący gracze będą konsekwentnie zajmować ostatnią pozycję w drużynie, spodziewamy się, że odnoszący sukcesy gracze będą lepsi niż połowa lobby. W związku z tym zajęcie 10. lub wyższego miejsca jest uważane za zwycięstwo w nowym systemie punktacji. Mając to na uwadze, korekty punktów meczowych są dostrojone tak, aby gwarantować zyski w górnej połowie i straty w dolnej połowie.

Jeśli chodzi o koszty wejścia, zapłacisz koszt wejścia za grę i zdobędziesz punkty na podstawie swoich miejsc. Różnica polega na tym, że koszt wejścia zawsze będzie taki sam. Wcześniej surowe skalowanie kosztów wejścia było konieczne, aby odfiltrować niewykwalifikowanych graczy z wyższych rang, ale wywierało nadmierną presję i skupiało się na eliminacjach. Efekt ten spowodował, że cele trybu rankingowego zmieniały się na różnych poziomach. Skalowanie kosztów wejścia nie jest już konieczne w systemie MMR.

Chcemy, aby wszyscy, niezależnie od poziomu umiejętności, mieli takie same wrażenia z rozgrywki rankingowej i mieli ten sam wspólny cel: wygrywanie. Pomaga to stworzyć wspólny cel zespołowy i pomaga graczom uczyć się od siebie nawzajem. Zapewnia, że ​​strategie makro z niższych poziomów będą nadal obowiązywać na wszystkich poziomach. W rezultacie ujednolicamy punktację i standaryzujemy grę na wszystkich poziomach. Koszt wejścia zostanie ustawiony na taką samą wartość na wszystkich poziomach, co również pomoże złagodzić presję związaną z kosztami wejścia.

| Koszt wejścia do rankingu: 0 do 175 → 35

SUMA PUNKTÓW NA MECZ

Stały koszt wejścia na mecz w wysokości 35 LP jest zawarty w poniższej tabeli. Wartość każdego bonusu zostanie dostosowana w oparciu o miejsca w meczach.

UMIESZCZENIE

14+

13, 12, 11

10

9

8

7

6

5

4

3

2

1

LP

-35

-25

20

25

40

60

80

100

125

150

175

200

Rozpoczniesz swoją podróż rankingową w Arsenalu od 10 meczów tymczasowych, aby skalibrować swój ranking. Odbywa się to również przy każdym resecie sezonowym. Zaczniesz od dołu (Rookie 4), a przez następne 10 meczów obserwuj, jak twój ranking szybko rośnie w kierunku twojego poziomu umiejętności. Mecze tymczasowe są wyjątkowe: Twoje straty są w pełni ograniczone, a zyski, w tym inne bonusy, znacznie powiększone. Bardzo dobre wyniki w rozstawieniach mogą przyspieszyć wspinanie się w rankingu.

| Provisional Matches: 10 Special Matches, podczas których straty są w pełni łagodzone, a zyski znacznie powiększone

STRUKTURA RANKINGOWA

Usuwamy reset podziału rankingowego, który ma miejsce w połowie sezonu, i zresetujemy twój ranking tylko na początku sezonu. Należy pamiętać, że tempo postępów w grze rankingowej jest dostosowywane z myślą o tym dzielonym usuwaniu.

Aktualizacja ogólnej struktury rankingowej:

| Podzielony reset: Usunięto

Jednocześnie upraszczamy obliczenia dla każdego poziomu, ustalając, że każdy podział wynosi 1000 PL, a także upraszczamy nazewnictwo poziomów i punktów. Zamiast mówić 5134 PL, przedstawiamy to jako Bronze 3 – 134 PL w grze.

| Szerokość dywizji: 1000 LP na dywizję

Wraz z nowymi progami i szerokościami dywizji zmieniamy również premię za awans i degradację. Nowicjusz jest teraz rangą, do której można zdegradować.

| Premia za awans: 300 -> 250

Kara za degradację: połowa dywizji -> 150. Może zostać zdegradowany do Rookie

Reset rankingowy całkowicie zresetuje twoje postępy z powrotem do 0 PL. Na podstawie twoich występów w meczach prowizorycznych i ukrytego MMR, twój ranking LP zostanie szybko ponownie skalibrowany po 10 grach prowizorycznych. Zobaczysz również swoją przewidywaną rangę podczas meczów tymczasowych, która będzie coraz dokładniejsza w miarę postępów w nich.

| Reset rankingowy: 6. dywizja → pełny reset; MMR nieujawnione

Na koniec, aby upewnić się, że nowi gracze są gotowi na nową rozgrywkę rankingową, podnosimy wymagany poziom rankingowy do poziomu 50. Pomoże to również spowolnić smerfy i da nam więcej czasu na wykrycie oszustów próbujących szybko wczytać grę rankingową.

| Wymagany poziom rankingowy 20 → 50

NAGRODY RANKINGOWE NA ARENIE

Wszystkim legendom naszych aren rankingowych przypominamy o zalogowaniu się przed rozpoczęciem kolejnego sezonu w celu odebrania nagród. Odbierz nagrody z Areny rankingowej, zanim wygasną, i wskocz z powrotem do gry!

NAPRZÓD I DO GÓRY

Doceniamy nieustające wsparcie i opinie społeczności i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co sądzicie o najnowszej ewolucji gier rankingowych. Chociaż z oczywistych powodów nie możemy wyszczególnić wszystkich naszych wysiłków związanych z przeciwdziałaniem oszustwom, wiedzcie, że te ostatnie ulepszenia to dopiero początek utrzymywania i zwiększania konkurencyjności Apex Legend.

I nie zapomnij! Podwójna premia PD za mecze publiczne w ramach wydarzenia Ukryta kolekcja jest nadal dostępna do 9 maja 2023 r. Nie ma lepszego czasu niż ten obecny, aby stanąć na wysokości zadania i awansować przed Arsenalem, aby upewnić się, że poziom konta wynosi co najmniej 50, aby dołączyć do gry rankingowej.

FAQs

Który jest teraz sezon w Apex? ›

„Arsenał”, 17. sezon Apex Legends, rozpocznie się 9 maja.

Kiedy będzie 14 sezon Apex? ›

Dzięki niemu z kolei dowiedzieliśmy się, że następny sezon będzie na nas czekać 28 lipca.

Ile jest gier wprowadzających w Apex? ›

Możesz rozegrać tyle gier, ile chcesz, o ile dostępna będzie niezbędna liczba graczy.

Kiedy się kończy sezon w Apex Legends? ›

Co nowego w 16 sezonie APEX Legends? Szesnasty sezon APEX Legends rozpoczął się w Walentynki 2023 roku i będzie trwał do 16 maja.

Kto jest twórcą Apex Legends? ›

Ile lat ma Apex? ›

Apex Legends – strzelanka pierwszoosobowa z trybem rozgrywki battle royale stworzona przez Respawn Entertainment i wydana przez Electronic Arts 4 lutego 2019 na platformę Microsoft Windows, Xbox One i PlayStation 4.

Ile HP ma się w APEX? ›

Każda postać Apex Legends ma podstawowe zdrowia 100HP.

Czy Apex jest trudny? ›

Apex Legends to dynamiczny shooter, w którym często skaczemy i stosujemy ślizganie, także podczas strzelanin. Kontroler jest więc wybawieniem. Zabawa przy użyciu pada jest łatwa, kiedy większość przeciwników steruje dotykowo.

Co to jest APEX? ›

Apex jest językiem programowania silnie typowanym, obiektowym. Pozwala developerom na wykonanie przepływu zadań w ramach platformy CRM w połączeniu z API Force .com. Apex posiada składnie do złudzenia przypominającą składnie Javy jednocześnie pozwalając na przechowywanie poszczególnych procedur w bazie danych.

W którym roku został stworzony fortnite? ›

Fortnite zadebiutowała we wczesnym dostępie 25 lipca 2017 na trzech platformach – komputerach osobistych, Playstation 4 oraz Xbox One. Pod koniec września ubiegłego roku Epic Games dodało do produkcji tryb Battle Royale. Gra opiera się na darmowym modelu rozgrywki, gdzie dodatkowo zaimplementowano mikropłatności.

Ile osób gra w Apex? ›

Jak wynika z danych dostępnych na stronie SteamDB, w szczytowym momencie ostatniej doby w Apex Legends bawiło się jednocześnie ponad 610 tysięcy użytkowników platformy Valve. W tym miejscu warto wspomnieć, że poprzedni rekord – z sierpnia ubiegłego roku – udało się pobić o blisko 100 tysięcy.

Czy Apex Legends jest dla dzieci? ›

Ocena. W Wielkiej Brytanii i Europie PEGI ocenia Apex Legends dla osób w wieku 16 i starszych, ponieważ zawiera trwałe obrazy przemocy wobec ludzkich postaci.

Ile waży APEX 2023? ›

Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe. Miejsce na dysku: 56 GB dostępnej przestrzeni.

Czy da się grac w Apex solo? ›

Przedstawiciele Respawn Entertainment po raz kolejny potwierdzili, że nie planują wprowadzenia do Apex Legends trybu Solo, mimo próśb graczy.

Czy w APEX jest Cross Play? ›

Włącz Cross-Play w Apex Legends i dodawaj znajomych.

Apex Legends pozwala teraz grać ze znajomymi na PC, PlayStation, Xbox i Nintendo Switch.

Jak zdobyć postać w Apex? ›

Jak odblokować nowe postacie

To Caustic i Mirage, których możemy kupić za 1200 żetonów legend albo 750 monet Apex. Pierwszą walutę zdobywamy podczas gry, natomiast drugą należy kupić za realne pieniądze. Nie ma znaczenia, której waluty użyjemy - otrzymamy tę samą postać z tymi samymi zdolnościami.

O co chodzi w Apex? ›

Apex Legends to pierwszoosobowa strzelanka wykorzystująca tryb rozgrywki battle royale. Mamy tu więc do czynienia z zabawą wieloosobową polegającą na starciach kilkuosobowych drużyn na mapie z rozrzuconym losowo uzbrojeniem i ekwipunkiem.

Jak zaznaczyć broń w Apex? ›

Aby zaznaczyć konkretne miejsce lub przedmiot, wystarczy pojedynczo nacisnąć przycisk.
...
Do oznaczania służą następujące przyciski:
 1. PC - rolka myszy.
 2. PS4 - R1.
 3. Xbox One - RB.
Feb 15, 2019

Jak zrobić egzekucję w Apex PS4? ›

Musisz zadać cztery ciosy, aby go powalić, następnie przytrzymując kwadrat (PS4) lub X na Xbox One możesz wykonać efektowną egzekucję.

Jakie ustawienia do Apex? ›

Oto, co zalecamy jako punkt wyjścia.
 • Tryb wyświetlania: pełny ekran, jeśli masz tylko jeden monitor, w oknie, jeśli masz więcej niż jeden.
 • Format obrazu: domyślne ustawienia dla monitora.
 • Rozdzielczość: domyślne ustawienia dla monitora.
 • Jasność: można lekko zwiększyć, by poprawić widoczność.
 • Pole widzenia: 90–110.
Jan 28, 2022

Jaką postać kupić w Apex Legends? ›

Najlepsi zawodnicy często stosują kombinację wykorzystując zdolności Bangalore i Bloodhounda (postać tropiciela, opisana poniżej), a także wyrzutnie dymu oraz celownik "1x Cyfrowy Wykrywacz Zagrożeń" pozwalający widzieć przeciwników ukrytych w gęstwinach tzw. "smoke'a".

Co to jest APEX w zakręcie? ›

Pomaga też w określeniu wierzchołka zakrętu (tzw. apex), którego zlokalizowanie jest kluczowe z punktu widzenia optymalizacji toru jazdy. Wierzchołek jest bowiem punktem, w którym najbardziej zbliżamy się do wewnętrznej strony zakrętu. Znajduje się on w połowie łuku lub niewiele poza nim.

Jak wytworzyc sztandar Apex? ›

Wytwarzanie w Apex Legends

Wybierz konkretny przedmiot, który chcesz wytworzyć, i kliknij Stwórz. Znajdź przedmiot, który chcesz stworzyć, w zakładce zbrojowni (skórki broni) lub przyglądając się konkretnej legendzie (skórki legend, sztandary itd.).

Jak zmienić konto w Apex Legends? ›

Oto jak to zrobić:
 1. Stuknij Ustawienia w lewym dolnym rogu ekranu głównego Apex Legends Mobile.
 2. Kliknij ikonę +.
 3. Zobaczysz, które konta są powiązane (na ikonie pojawi się symbol łańcucha).
 4. Aby się połączyć z inną platformą, kliknij jej ikonę i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Feb 7, 2023

Top Articles
Latest Posts
Article information

Author: Catherine Tremblay

Last Updated: 03/29/2023

Views: 6542

Rating: 4.7 / 5 (47 voted)

Reviews: 86% of readers found this page helpful

Author information

Name: Catherine Tremblay

Birthday: 1999-09-23

Address: Suite 461 73643 Sherril Loaf, Dickinsonland, AZ 47941-2379

Phone: +2678139151039

Job: International Administration Supervisor

Hobby: Dowsing, Snowboarding, Rowing, Beekeeping, Calligraphy, Shooting, Air sports

Introduction: My name is Catherine Tremblay, I am a precious, perfect, tasty, enthusiastic, inexpensive, vast, kind person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.